Liepos 6 dieną galima žvejoti nemokamai

   Liepos 6 dieną visi asmenys turi teisę žvejoti nemokamai, be žūklės leidimų ar meškeriotojo bilietų.

 

   Liepos 6 dieną visi asmenys turi teisę žvejoti nemokamai, be žūklės leidimų ar meškeriotojo bilietų.
   Tokia tvarka nustatyta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko įsakymu. Pagal ją nemokamai galima žvejoti du kartus per metus, kitą „nemokama diena“ – rugpjūčio 15-oji. Nemokamai galima žvejoti visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žūklės plotą (išnuomotuose telkiniuose) ir į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žūklės plotą (neišnuomotuose telkiniuose), išskyrus vandens telkinius, kuriuose organizuota limituota (licencinė) žvejyba.
   Žvejybai vandens telkiniuose, kuriuose organizuota limituota žvejyba teks įsigyti leidimus, išskyrus Nemuno deltos regioninio parko vandens telkinius, kuriuose šiomis dienomis bus galima žvejoti nemokamai. Leidimai taip pat bus reikalingi žvejybai privačiuose vandens telkiniuose.
   Limituota žvejyba yra organizuota apie 20 vandens telkinių: Merkio upėje Šalčininkų r. ribose, Gudelių ež. Šiaulių r., Malkėsto, Ilgio ež. Molėtų r., Barstyčių tv. Skuodo r., Vabalių ež. Alytaus r., Kunigiškių ež. Trakų r. ir kituose. Prie tokių vandens telkinių yra informaciniai stendai, skelbiantys, kad telkinyje organizuota limituota žvejyba.
   Žvejoti draudžiama valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose esančiuose telkiniuose, Kniaupo įlankoje, Nemune 500 m žemiau Kauno HE užtvankos ir kituose vandens telkiniuose, kuriuose pagal Mėgėjiškos žūklės taisykles mėgėjų žvejyba bet kokiais įrankiais ar būdais draudžiama ištisus metus.
   Pasak Vilmanto Graičiūno, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjo, žvejojant reikia laikytis ir kitų Mėgėjiškos žūklės taisyklėse nustatytų reikalavimų – iki liepos 15 d. draudžiama gaudyti plačiažnyplius ir siauražnyplius vėžius, draudžiama gaudyti lašišas, šlakius neįsigijus meškeriotojo kortelės šių žuvų žvejybai, Baltijos jūroje iki liepos mėn. pabaigos draudžiama gaudyti otus.
   Kitas žuvis galima gaudyti, laikantis leidžiamų sugauti žuvų kiekių ir jų dydžių, naudojant žvejybai ne daugiau nei leidžia taisyklės žvejybos įrankių ir kabliukų. Povandeninė žūklė (medžioklė) leidžiama Mėgėjiškos žūklės taisyklėse išvardintuose 11 ežerų ir Baltijos jūros priekrantėje. Povandeninę žūklę vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žūklės plotą (išnuomotuose telkiniuose), galima vykdyti tik suderinus su žūklės ploto naudotoju. Su mėgėjiškos žūklės taisyklėmis galima susipažinti Aplinkos ministerijos tinklalapyje adresu www.am.lt rubrikoje „Gamtos apsauga“, „Žvejyba“.
   V. Graičiūno žodžiais, nemokamos žvejybos dienos nustatytos siekiant populiarinti mėgėjų žvejybą, paskatinti abejojančius išbandyti naują laisvalaikio praleidimo formą. Leidimų žūklei kainos nėra didelės, tačiau šiuo metu vis dar pildomi duomenys į Aplinkosaugos leidimų išdavimo sistemą ir ne į visus vandens telkinius, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žūklės plotą, yra galimybė gauti elektroninius žūklės leidimus, o žūklės leidimų įsigijimas tiesiogiai iš žūklės ploto naudotojo užima nemažai laiko. Todėl branginant poilsiui skirtą laiką, praskaidrinant šventinę nuotaiką valstybinių švenčių – Valstybės dienos ir Žolinių metu – leista žvejoti nemokamai.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 219 1868

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.