Už nušautą stirniuką brakonieriui teks brangiai sumokėti

Brakonierius

Brakonierius 

 

   Užuot padėjęs laukiniams gyvūnams išgyventi ir taip šaltą bei sunkią žiemą, pažeidėjas netgi pernelyg nesivargino – jis laimikio tykojo įlipęs į medžiotojų bokštelį.

Brakonierius

   Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Parudaminio medžiotojų būrelio medžioklės plotuose šalia Karužiškių kaimo Vilniaus rajone kartu su medžiotojais sulaikė Jašiūnų miestelio (Šalčininkų r.) gyventoją S. B. Šis asmuo, neturėdamas teisės medžioti, draudžiamu metu ir iš nelegaliai laikomo medžioklinio graižtvinio mažo kalibro šautuvo su optiniu taikikliu nušovė stirnos jauniklį. Kaip sakė Vilniaus RAAD‘o Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Sigitas Mikėnas, užuot padėjęs laukiniams gyvūnams išgyventi ir taip šaltą bei sunkią žiemą, pažeidėjas netgi pernelyg nesivargino – jis laimikio tykojo įlipęs į medžiotojų bokštelį.
   Aplinkosaugininkai spėja, kad tai ne pirmas kartas, kai S. B. nusikalsta gyvajai gamtai. Tačiau šį sykį brakonieriui toks poelgis brangiai kainuos. Jam gresia nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų administracinė bauda. Taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Pažeidėjui gresia ir baudžiamoji atsakomybė. Kadangi jis šaunamąjį ginklą laikė neteisėtai, Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660
2011-01-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.