Vilkų problemos aplinkosaugininkų ir visuomenininkų akiratyje

AM vilku problemu aptarimas

AM vilku problemu aptarimas

 

   Ministras Gediminas Kazlauskas susitiko su nevyriausybinių organizacijų atstovais, su kuriais aptarė vilkų apskaitos ir medžioklės problemas. Daug dėmesio buvo skirta šiemet padidintai vilkų sumedžiojimo kvotai, jų daromos žalos ūkininkams, ieškota veiksmingų sprendimų.

 

 

AM vilku problemu aptarimas

   Ministras Gediminas Kazlauskas susitiko su nevyriausybinių organizacijų atstovais, su kuriais aptarė vilkų apskaitos ir medžioklės problemas. Daug dėmesio buvo skirta šiemet padidintai vilkų sumedžiojimo kvotai, jų daromos žalos ūkininkams, ieškota veiksmingų sprendimų. Po beveik dviejų valandų trukusio pokalbio ministras pažadėjo sumažinti vilkų sumedžiojimo limitą, jei organizuojama darbo grupė pateiks objektyvias išvadas, jog vilkų populiacija šalyje nedidėja.

   Susitikimo iniciatorė gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“, kartu su Lietuvos žaliųjų judėjimo bei Lietuvos nevyriausybinių aplinkosaugos organizacijų koalicijos atstovais būgštavo, kad šiuo metu vykdomos vilkų apskaitos neatspindi realios vilkų populiacijos būklės, jos gyvybingumo, nes skaičiuojami tik individai ir neturima jokių duomenų apie stabilių vilkų šeimų skaičių bei vidutinį individų skaičių tose šeimose. Buvo siūloma taikyti laikinąsias apsaugos priemones: uždrausti vilkų medžioklę saugomose teritorijose ir svarbiausiuose miškų masyvuose, kuriuose vilkai negyvena arba jų skaičius yra nepakankamas. 

   Diskusijoje pasisakė nevyriausybinių organizacijų, bet ir miškininkų, medžiotojų, mokslo atstovai. Savo poziciją išdėstė Žemės ūkio ministerijos bei Generalinės miškų urėdijos atsakingi asmenys.

   Baigdamas diskusiją, ministras G.Kazlauskas pažadėjo sumažinti vilkų sumedžiojimo limitą, Jis pasiūlė nedelsiant sudaryti darbo grupę, į kurią įeitų visų suinteresuotų pusių atstovai, kurie patvirtintų visus tenkinančią vilkų skaičiavimo metodiką ir pasirinktų priimtiną jų populiacijos reguliavimo būdą.

   „Turime bendrą tikslą ir šis pasiūlymas parengti bendrą valdymo planą yra teisingas. Sėskime ir diskutuokime, – kvietė ministras G.Kazlauskas. – Nepiketuokime ir nekaltinkime. Tik susėdę prie bendro stalo mes rasime bendrą kalbą.“

R.Pauliukevičiaus nuotr.

Aplinkos ministerijos informacija, 2191869

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.