Akcija tęsiasi – pažeidimų nemažėja

pazymejimas

 

   Apie akcijos metu nustatytus pažeidimus, jų priežastis, informacija reguliariai skelbiama Utenos RAAD tinklalapyje. Tačiau pažeidimų išaiaškinama ne ką mažiau ir visi jie padaromi grynai per aplaidumą.

 

 

pazymejimas   Jau daugiau kaip dvi savaitės tęsiasi Utenos RAAD vykdoma akcija ”Saugi medžioklė – 2013”. Apie akcijos metu nustatytus pažeidimus, jų priežastis, informacija reguliariai skelbiama Utenos RAAD tinklalapyje. Tačiau pažeidimų išaiaškinama ne ką mažiau ir visi jie padaromi grynai per aplaidumą. Jau minėjome apie medžioklės vadovų atsakomybės stoką, tačiau analizuojant praėjusio šeštadienio reido rezultatus, peršasi išvada, kad dauguma medžioklės vadovų savo pareigas vykdo ne ”netinkamai”, o tiesiog piktybiškai jų nevykdo.
   Anykščių rajono agentūros pareigūnai patikrino medžioklę varant Puntuko medžiotojų klube. Vienas iš medžiotojų pateikė medžiotojo bilietą su žyma apie saugaus elgesio medžioklėje žinių patikrinimą daugiau kaip prieš penkerius metus, antras medžiotojas, medžioklinio šuns savininkas, neturėjo šuns dokumentų. Reiškia, medžioklės vadovas prieš medžioklę medžiotojų dokumentų netikrino. Ir medžiotojams, ir medžioklės vadovui surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai.
   Visagino m. agentūros pareigūnai patikrino medžiotojų klubus ,,Drūkšiai” ir ,,Gervė”. Nustatyti tokie pat pažeidimai – medžiotojas pateikė bilietą su žyma apie duomenų pateikimą medžiotojų sąvadui daugiau kaip prieš vienerius metus. Administracinio teisės pažeidimo protokolai surašyti šiam medžiotojui ir medžioklės vadovui.
   Grynai tokį pat pažeidimą išaiškino Zarasų rajono agentūros aplinkosaugininkai medžiotojų klube ,,Smalvos”. Ir čia administracinės atsakomybės neišvengs medžioklės vadovas bei medžiotojas.
   Utenos ir Molėtų agentūrų pareigūnai, tikrindami medžiokles, nustatė du atvejus, kai buvo pažeistos atliekų tvarkymo taisyklės – du piliečiai sumanė atsikratyti senomis automobilinėmis padangomis jas degindami. Jiems bus skirtos administracinės baudos.
   Suvedus reido rezultatus paaiškėjo, kad akcijos metu buvo patikrinta 11 medžiotojų klubų ir būrelių, nustatyti septyni medžioklės ir du atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimai.
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.