Aplinkosaugininkai sugriovė brakonieriaus planus

   Nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų – tokia bauda gresia vienam Anykščių rajono gyventojui, sumaniusiam neteisėtai pamedžioti. Jį rytą pastebėjo Anykščių rajono medžiotojų klubo „Skiemonys“ nariai, atvykę į savo medžioklės plotus medžioti bebrų.

   Nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų – tokia bauda gresia vienam Anykščių rajono gyventojui, sumaniusiam neteisėtai pamedžioti. Jį rytą pastebėjo Anykščių rajono medžiotojų klubo „Skiemonys“ nariai, atvykę į savo medžioklės plotus medžioti bebrų. Juos pamatęs šautuvu nešinąs neprašytas svečias spruko į mišką. Medžiotojai apie galimą pažeidėją nedelsdami pranešė Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono agentūrai.
   Aplinkosaugininkai tuoj pat nuvyko į vietą. Jiems pavyko sulaikyti pažeidėją – Anykščių rajono Skiemonių seniūnijos gyventoją A. J. Jis buvo susiruošęs medžioti neregistruotu mažo kalibro graižtviniu šautuvu su optiniu taikikliu, neturėjo jokių medžioklės dokumentų. Kadangi ir medžiotojai, ir aplinkosaugininkai veikė greitai, brakonieriui nepavyko padaryti žalos gamtai.
   Kaip sakė Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas, pažeidėjui nepavyks atsipirkti tik kelių tūkstančių litų administracine bauda. Už neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu jam gresia ir baudžiamoji atsakomybė. Anykščių rajono policijos komisariatas jau pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660

Utenos RAAD nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.