Apribota ungurių verslinė žvejyba

ungurys

Lietuvoje šiemet apribota ungurių verslinė žvejyba. Žvejai verslininkai migruojančių ungurių žvejybą upeliuose turės nutraukti 15 dienų anksčiau…

ungurys

Lietuvoje šiemet apribota ungurių verslinė žvejyba. Žvejai verslininkai migruojančių ungurių žvejybą upeliuose turės nutraukti 15 dienų anksčiau, t. y. birželio 1 d., o rudenį apskritai bus draudžiama žvejoti migruojančius ungurius. Kad būtų sugaunama kuo mažiau neverslinio dydžio ungurių, uždrausta jų žvejyba ūdomis, masalui naudojant sliekus.

Unguriai – viena vertingiausių žuvų ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vandenyse. Pastaraisiais metais jų ištekliai labai sparčiai nyksta. Tarptautinės jūrų tyrimo tarybos duomenimis, šių žuvų ištekliai jau atsidūrė už biologiniu požiūriu saugios ribos. Kaip nustato 2007 m. Europos Tarybos priimtas reglamentas, numatęs priemones ungurių ištekliams atkurti, ES valstybės privalo parengti nacionalinius planus šiems ištekliams atkurti ir nedelsdamos imtis priemonių, kad mažiausiai 40 proc. migruojančių ungurių pasiektų jūrą. 2009 m. pabaigoje Europos Komisija patvirtino ungurių išteklių valdymo Lietuvoje planą.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjas Vilmantas Graičiūnas, mūsų šalis jau prieš dvejus metus ėmėsi pirmųjų prevencijos priemonių, kad dėl žvejybos nemažėtų ungurių ištekliai. 40 proc. buvo sumažintas upelių, kuriuose leidžiama žvejoti migruojančius ungurius, skaičius, uždrausta šias žuvis žvejoti ungurinėmis gaudyklėmis ežeruose ir vandens talpyklose jų neršto metu nuo kovo 15 d. iki birželio 30 d., o žvejams mėgėjams per parą leista sugauti ne penkis, o tris ungurius.

Geresnei visų migruojančių žuvų apsaugai užtikrinti šių metų pradžioje aplinkos ministras uždraudė verslinę žvejybą trijuose žvejybos baruose, kurie yra arčiausiai Klaipėdos sąsiaurio.

Aplinkos ministerija, tel. 266 3660
2010-05-14

Vaizdas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.