Įkliuvo brakonieriai iš Vilniaus

Įkliuvo brakonieriai

 

   2010 m. spalio 8 d. vakarą Molėtų rajono ,,Rudesos” medžiotojų klubo medžiotojams jų plotuose nuaidėjęs šūvis sukėlė įtarimą. Įsitikinę, kad iš klubo medžiotojų niekas nemedžioja, nuvyko į šūvio vietą.

 

 

Įkliuvo brakonieriai   Utenos aplinkosaugininkai Molėtų rajone išaiškino grupę brakonierių, kurie neteisėtai nušovė elnio patelę. Už tai Utenos RAAD jiems skyrė pinigines baudas ir konfiskavo šautuvą.

   2010 m. spalio 8 d. vakarą Molėtų rajono ,,Rudesos” medžiotojų klubo medžiotojams jų plotuose nuaidėjęs šūvis sukėlė įtarimą. Įsitikinę, kad iš klubo medžiotojų niekas nemedžioja, nuvyko į šūvio vietą. Nuošaliai esančioje sodyboje pastebėjo tris piliečius, kurie sėdę į visureigį pasuko į prie sodybos esančius laukus. Netrukus visureigis grįžo atgal, paskui save tempdamas elnio patelę. Apie tai medžiotojai skubiai informavo gretimame Anykščių rajone vykdančius akciją ,,Lašiša-2010” Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus.

   Į Molėtų rajone esantį Mielūnų kaimą aplinkosaugininkai atvyko greitai. Priėję prie nurodytos sodybos brakonierius užtiko švenčiančius sėkmingą medžioklę. Neteisėtai sumedžiota elnio patelė kieme buvo apkasta nukritusiais medžių lapais. Priremtas neginčijamų įrodymų, vilnietis G. S. prisipažino nušovęs šį žvėrį. Jo automobilyje buvo rastas ir jam teisėtai priklausantis graižtvinis šautuvas. Pastarasis jokių su medžiokle susijusių dokumentų su savimi neturėjo. Šūvio autoriui talkino kitas vilnietis – sodybos šeimininkas L. M. ir vietos gyventojas L. A.

   Už neteisėtai sumedžiotą elnio patelę vilniečiui G. S. teks atlyginti 1050 Lt gamtai padarytą žalą, bus konfiskuotas šautuvas ir atimta teisė medžioti iki trejų metų laikotarpiui. Pagalbininkams už neteisėtai sumedžioto žvėries pasisavinimą gresia administracinės baudos nuo 50 iki 250 Lt.

Aplinkos ministerijos informacija, 2191869

2010-10-11

Utenos RAAD nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.