Kova su brakonieriais lydeku neršto metu ir dieną ir naktį

   Lydekų neršto ir jų gaudymo draudimo metu Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai suaktyvino mėgėjiškos ir verslinės žvejybos kontrolę. Reidai buvo organizuojami įvairiu paros metu.

 

 

 

  Lydekų neršto ir jų gaudymo draudimo metu Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai suaktyvino mėgėjiškos ir verslinės žvejybos kontrolę. Reidai buvo organizuojami įvairiu paros metu. Reikia pažymėti, kad draudimų laikosi ne visi. Buvo išaiškinta eilė šiurkščių mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimų. Pažeidimas, kurio metu buvo padaryta didžiausia žala gamtai, išaiškintas naktį iš balandžio 19 į balandžio 20 dieną, kai Palūšės kaimo (Ignalinos r.) gyventojas A. Ž. Lūšių ežere su dešimčia statomų tinklų neteisėtai sugavo 30 lydekų, 5 kuojas, 3 lynus, 1 syką ir 1 ešerį, tuo padarydamas 3326,69 Lt žalą gamtai. Minėtas pilietis už neteisėtą žvejybą statomais tinklais per nepilnus dvejus metus sulaikytas jau ketvirtą kartą. Nors tinklus pažeidėjas traukė visiškoje tamsoje, pareigūnams termovizoriaus pagalba (prietaisas, reaguojantis į šilumą ir turintis filmavimo funkciją) pavyko  pastebėti  ir užfiksuoti daromą pažeidimą. Jam bus skirta ir atitinkamo dydžio administracinė bauda.

   Už neteisėtą žvejybą statomais tinklais Auslo ežere (Zarasų r.) sulaikyti ir administracine tvarka nubausti Zarasų miesto gyventojai P. D. ir V. P. Jų laimikis 7 lydekos, 3 raudės,  1 karšis ir 1 plakis įvertinti 765,83 Lt. Zalvės ežere taip pat neteisėtai tinklais žvejojo ir buvo sulaikyti vilniškis N. M. ir dusetiškis S. K. Svirkų ežere (Ignalinos r.) už tokį pat pažeidimą administracinių nuobaudų neišvengė ignaliniečiai A. P. ir M. D. Tauragno ežere (Utenos r.) bestatančius tinklą aplinkosaugininkai užklupo net tris šio miestelio gyventojus D. Š., K. B. ir G. L. Jų irgi laukia administracinės nuobaudos.

   Balandžio 14 dieną, vieno iš reidų metu, GGAI pareigūnai prie Antalieptės marių, Trinkuškių kaime (Zarasų r.) deginantį sausą nešienautą pernykštę žolę užklupo vilnietį A. Š. Aiškinantis pažeidimo aplinkybes minėtas pilietis savo poelgį aiškino kategoriškai – savo žemėje ką noriu tą ir darau. Šiuos žolės degintojo  veiksmus aplinkosaugininkai įvertino teisiškai – išmatavo išdegintą plotą ir nustatyta tvarka paskaičiavo gamtai padarytą žalą, kuri už 10,35 arų išdegintos žolės viršija 400 Lt. Be to dar bus skirta ir administracinė bauda nuo 100 iki 800 Lt.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.