Pasprukti nepavyko

 

   Keturiais statomais tinklais neteisėtai buvo sugavę 19 karšių, 5 sterkus, 1 karpį ir 3 ešerius, tuo padarydami 1386,78 Lt. žalą gamtai.

 

 

   2012 m. rugsėjo 18 d. apie 8 val. ryto Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Sartų ežere (Zarasų r.) sulaikė du šio rajono gyventojus –  V. F. iš Biržūnų kaimo ir G. D. iš Salako miestelio. Kaip paskui paaiškėjo, šie piliečiai prie ežero atvyko iš vakaro ir pastatė 4 tinklus. Praleidę naktį pakrantėje prie laužo, ryte išplaukė išsitraukti iš vakaro pastatytų tinklų.
   Utenos RAAD GGAI pareigūnai prie Sartų atvyko dar tik pradėjus aušti. Išplaukusius traukti tinklų pažeidėjus fiksavo vaizdo įrašais. Kai baigę darbą minėti piliečiai grįžo į krantą ir laimikį su tinklais susidėjo į automobilį, vienas iš jų staiga sėdo už vairo ir bandė sprukti, tuo tarpu antrasis šoko į valtį ir išplaukė į ežerą. Planuodami brakonierių sulaikymą, aplinkosaugininkai įvertina įvairius galimus jų veiksmus, todėl automobiliui kelias buvo užkirstas už keliasdešimt metrų, o po keleto minučių ir su antruoju pažeidėju jau bendravo pareigūnai. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad minėti piliečiai 4 statomais tinklais, kurių bendras ilgis 360 m., neteisėtai buvo sugavę 19 karšių, 5 sterkus, 1 karpį ir 3 ešerius, tuo padarydami 1386,78 Lt. žalą gamtai. Pažeidėjams surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, paimti tinklai ir valtis. Jiems bus skirtos administracinės baudos ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.