Sniegas pėdsakų nepaslėpė

 

 

  Gruodžio 30 d. apie 15 val. Utenos RAAD Molėtų rajono agentūros pareigūnai gavo anoniminį pranešimą, kad Videniškių seniūnijos Pikčiūnų kaimo gyventojas kilpa sugavo stirną ir parsinešė į namus.

 

   Gruodžio 30 d. apie 15 val. Utenos RAAD Molėtų rajono agentūros pareigūnai gavo anoniminį pranešimą, kad Videniškių seniūnijos Pikčiūnų kaimo gyventojas kilpa sugavo stirną ir parsinešė į namus. Aplinkosaugininkai kartu su Molėtų PK pareigūnais nuvykę į nurodytą vietą ir apžiūrėję sodybą, šalia namo esančiame šiukšlių konteineryje rado ką tik išdoroto stirnos jauniklio kailį, galvą ir kojas. Atidžiau apžiūrėjus sodybos pastatus buvo rasta dar šilta stirnos jauniklio mėsa, bebro kailis, dvi kilpos ir 3 spąstai žvėrims gaudyti. Iš pradžių pilietis S. Š. viską neigė, tikino, kad bebro kailį pirko iš nepažįstamo asmens, norėdamas pasisiūti kepurę, tačiau paaiškinti iš kur šaldytuvo kameroje atsirado bebro uodega nesugebėjo. Pareigūnams pasekus lauke esančiais kraujo ir batų pėdsakais, nuo namo už kelių šimtų metrų buvo rastos pastatytos dar trys kilpos.          Priremtas neginčijamų įrodymų pilietis S. Š. prisipažino, kad gruodžio 30 d. apie 6 val. ryto pastatė kilpas. Apie pietus išgirdo stirnos rėkimą. Nuėjęs patikrinti kilpų, vienoje iš jų rado stirnos jauniklį, kuris dar buvo gyvas. Kadangi pilietis S. Š. nėra medžiotojas, tad stirnos jauniklį nušovė savigynai skirtu pistoletu „Makarov“. Taip pat pilietis S. Š. parodė, kur prieš dvi dienas spąstais sugavo ir bebrą.
   Pagal LR ATPK 85 str. 4 dalį pažeidėjui gresia bauda nuo 2000 iki 4000 tūkstančių litų su pažeidimo padarymo priemonių ir įrankių konfiskavimu, taip pat teks atlyginti 400 Lt gamtai padarytą žalą. Molėtų PK pareigūnai paėmė iš piliečio S. Š. savigynai skirtą pistoletą „ Makarov“.
   Šiais metais minėtas pažeidėjas jau buvo pakliuvęs į Molėtų rajono agentūros pareigūnų akiratį – akcijos „Lašiša 2010“ metu buvo sulaikytas prie Siesarties upės su jau paruoštais statyti tinklais, už ką buvo nubaustas administracine tvarka.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.