Su išsilaužta lazdyno kartimi imitavo žvejybą.

 

   Luodžio ežere pastebėjo du piliečius, kurie tarp ežere esančios salos ir besidriekiančio nendryno „nepastebimai“ statė tinklą

 

   2012 m. liepos 2 d. Utenos RAAD GGAI pareigūnai, vykdydami reidą Zarasų rajone esančiame Luodžio ežere, apie 20 val. pastebėjo du piliečius, kurie tarp ežere esančios salos ir besidriekiančio nendryno „nepastebimai“ statė tinklą, po to, lyg žvejai mėgėjai imituodami „velkiavimą su spiningu“ (tik vietoj spiningo – lazdyno kartis), tęsė žvejybą. Tačiau „žvejams“ nespėjus pasiekti kranto, jie buvo sulaikyti – paaiškėjo, kad tai Salako miestelio gyventojai D. O. ir P. Š. Už žvejybą draudžiamais įrankiais – dviem statomais tinklais (bendras ilgis 240 m) piliečiams gresia administracinės baudos nuo 200 iki 700 litų su šių įrankių konfiskavimu.
    Tą pačią dieną apie 21 val. Ignalinos rajone tarp Žagarinės ir Didžiasalio kaimo esančiame miške buvo sulaikytas Didžiasalio gyventojas E. K., kuris, prieš tai braidydamas po Dūkšto ežere esančius nendrynus, žvejojo trumpu statomu tinklu, tinklą perstatydamas kelis kartus. Tokiu būdu neteisėtai sugavo 4 lynus, 1 plakį ir 1 ešerį. Padaryta žala gamtai – 177,58 Lt, kurią reikės atlyginti, taip pat už šį pažeidimą piliečiui bus skirta administracinė bauda nuo 200 Lt iki 700 Lt.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.